„Силвър Стар“, официалният вносител на „Мерцедес“ в България, сменя собствеността си. Новият собственик е „Инчкейп груп“ – компанията, която от 1996 година развива дейност у нас като вносител на „Тойота“ и „Лексус“.
Към придобиването влизат и дилърските обекти на „Силвър Стар“ в няколко големи града – София, Пловдив, Варна и Бургас. Част от сделката е и „Евро Старс“ в Русе.
„Силвър стар“ започва работа преди 9 години. Компанията е основана от саудитския милиардер Халед Ахмед Джуфали и тогава поема бизнеса с продажбите на „Мерцедес“ и „Даймлер трък“ от „Балкан стар“.
В момента в дружеството работят повече от 500 служители.
Новият собственик Inchcape е международна група с присъствие на над 40 пазара. Централата на компанията се намира в Лондон, а броят на служителите ѝ по света надхвърля 16 000 души.





